انواع بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی

بیلبوردهای تبلیغاتی یکی از انواع تبلیغات محیطی هستند که به منظور ایجاد اعتبار بیشتر برای محصولات، خدمات یا برندها در معرض دید عموم قرار می گیرند. تبلیغات از طریق بیلبورد و تابلوهای تبلیغاتی یکی از روشهایی است که از سال ۱۸۶۷ برای تمامی شرکت های بزرگ و کوچک جذاب شده است. بیلبوردهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند که بسته به نوع تبلیغات و هزینه ای که شرکت ها روی آن سرمایه گذاری می کنند؛ طراحی می شوند. بیایید باهم نگاهی به انواع دیگر این تابلوهای تبلیغاتی پرطرفدار بپردازیم:

۱- بیلبوردهای بولتین یا کلاسیک

این بیلبوردها برای تبلیغات طولانی مدت طراحی شده اند و چون در بزرگراهها و خیابانهای پرتردد نصب می شوند؛ معمولا اندازه آنها بسیار بزرگ است تا افرادی که در وسایل نقلیه با سرعت زیاد درحال سفر هستند؛ به راحتی آن را ببینند. ابعاد این بیلبوردها به سبب اینکه سرعت وسایل نقلیه افزایش چشمگیری داشته اند، بسیار بزرگتر از قبل شده و اندازه معمول آنها حدود ۱۴ h X 48 w و ۱۰٫۵ h X 36 w می باشد.

۲- بنرهای وینیلی

بنرهای وینیلی با رنگ های اسپری مقاوم در برابر اشعه UV طراحی می شوند و عمری حدود ۳ تا ۵ سال دارند. مواد مورد استفاده در ساخت آنها نیز وینیل کلراید است. آنها درحقیقت بنرهای نقاشی شده دیجیتالی هستند که با کمک پرینترهای تزریقی بزرگ ساخته می شوند و معمولا برای نمایش لوگوی شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

۳- بیلبوردهای نقاشی شده

اولین نوع بیلبوردهایی که در جاده ها نصب شد؛ بیلبوردهای نقاشی شده بود که این روزها بسیار نایاب شده و جای خود را به بیلبوردهای گرافیکی پرینت شده داده است. پیام تبلیغاتی به صورت کاملا دستی روی این نوع بیلبوردها نقاشی شده و تصاویر به صورت عکس روی آنها دیده می شدند.

۴- بیلبوردهای سه بعدی

اخرین ورژن بیلبوردهای چاپی، همین نوع تابلوهای تبلیغاتی هستند که توسط طراحان گرافیک بسیار هنرمندانه طراحی می شوند به طوریکه تصاویر محصولات از آن بیرون زده اند و توجه بیشتری را به خود جلب می کنند.

۵- تابلوهای سه طرفه

تابلوهای تبلیغاتی سه طرفه به برندهایی که محصولات متنوعی دارند؛ اجازه می دهند که محصولات خود را در وجه های مختلف این تابلو نمایش دهند. البته هزینه آنها نسبت به یک تابلو بسیار بیشتر است به همین علت، اکثر اوقات محصولاتی با برندهای مختلف در وجه های مختلف آن دیده می شود.

۶- بیلبوردهای دیجیتال

با اختراع بیلبوردهای دیجیتال، عصر جدیدی در صنعت تبلیغات آغاز شده است. اما با توجه به هزینه بالای آنها، در مکانهایی نصب می شوند که در معرض دید افراد بسیار زیادی قرار داشته باشند. از این تابلوهای بزرگ بیشتر اوقات برای نمایش دما یا وضعیت هوا نیز استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =